top of page

Private beta je tady!

Změna je život. Po měsících práce spouštíme Private Beta verzi Tatrym aplikace, nové online investiční platformy, ve které lze investovat do akcií a indexových fondů jednoduše, spolehlivě, eticky a zcela zdarma.


Před nějakým časem jsme si s Adamem povídali o tom, jak v zemích západní evropy chybí jednoduchá platforma pro investování. Během našich studií a práce v USA, Londýně, Nizozemsku a Německu jsme viděli, že lidé tam mají super platformy pro investování, díky čemuž je i mnohem běžnější. U nás všude číhaly velké poplatky, nepřehledné designy a grafy a množství omezení v rámci investování. Uvědomili jsme si, že investování v našem regionu hodně stojí a pokud člověk nemá správné znalosti, neví, kde začít.


Pokud věci mohou dobře fungovat ve světě, proč by tomu tak nemohlo být i u nás? S Adamem jsme chtěli najít lepší způsob. Chtěli jsme najít platformu, která by byla pohodlná a spolehlivá pro zkušené investory, ale zároveň přátelská a jednoduchá pro nováčky. Když jsme žádnou takovou platformu v našich končinách nenašli, rozhodli jsme se založit vlastní. A v momentě toho (jemně) šíleného rozhodnutí se zrodil Tatrym.


Založili jsme firmu, získali top investory z New Yorku, dali jsme dohromady tým, prošli jsme všemi možnými regulacemi a technickým zastřešením projektu. Po měsících náročných kroků úspěšně spouštíme beta verzi Tatrym appky, ve které budeš moci brzy investovat online i ty, skutečně jednoduše a bez poplatků. Pro začátek budeš moci investovat do 4000 různých akcií a 1500 ETF, samozřejmě vše i frakčně.Krok pro Tatrym, skok pro československý svět investování


Co je tedy private beta? Abychom mohli spustit Tatrym aplikaci pro všechny, musíme se s reálnými uživateli ujistit, že vše funguje tak, jak má. Malému počtu uživatelů jsme rozeslali pozvánky a umožnili přístup do beta verze. Stejně tak budeme postupovat se všemi novými produktovými prvky - budeme je testovat s omezeným počtem uživatelů, abychom je mohli vypimpit před tím, než je zveřejníme pro všechny.


Uživatelé v private beta verzi budou investovat úplně stejně, jako ve velmi blízké budoucnosti budeš moci i ty. Jelikož investování je velmi regulovaná záležitost a nikdo nechce, aby se tvé peníze někam záhadně dostaly nebo nedostaly, čekalo nás mnoho kroků.


Nejdůležitější bylo vyvinout pevnou a spolehlivou infrastrukturu a technicky aplikaci vyvinout. Samozřejmě, jelikož zde jde o reálné peníze, potřebovali jsme schválení od národních finančních regulátorů, včetně Národní Banky Slovenska (ve spolupráci s naší partnerskou organizací) a bezpečnost infrastruktury dotáhnout do absolutního maxima. Při tom všem jsme po celou dobu naslouchali našim budoucím uživatelům (jako jsi ty!), abychom věděli, na co se nejvíce produktově soustředit.


Private Beta je koneckonců náš způsob ujištění se, že aplikace, kterou jsme připravili, běží bez jakýchkoli problémů a je připravena na tebe a všech tvých kámošů a kámošky.
Naše odpověď - Zdarma, světově a frakčně


Jednou z našich největších frustrací byly vysoké poplatky při investování a málo investičních možností. Naše efektivní technická infrastruktura nás osvobozuje od některých „zbytečných“ poplatků a umožňuje nám nabídnout ti platformu k investování opravdu zdarma.


Již v beta verzi aplikace budeš moci investovat do 4000 různých akcií a 1500 indexových fondů (ETF). Víme, že tvůj investiční budget může být omezený, proto všechny akcie a dokonce i ETF budeš moci koupit i frakčně. To znamená, že pokud jedna akce tvé oblíbené firmy stojí např. 3000€ a ty chceš investovat pouze 200€, můžeš si koupit “část” akce v hodnotě 200€.


Samozřejmě, investovat budeš bez jakýchkoli skrytých nebo provizních poplatků. Úplně narovinu – pokud investuješ 1000€ nebo 1000 Kč, ve stejné hodnotě budeš moci nakupovat.

Neúčtujeme žádný vstupní/výstupní poplatek, poplatek za koupi/prodej, bankovní poplatky, nenavyšujeme směnný kurz na měny a nezískáváme peníze za spread mezi koupí a prodejem.


Přijde ti to podezřele dobré? Později budeme mít prémiový účet s ještě lepší funkcionalitou. Navždy však bude možné investovat do akcií a ETF zcela zdarma, protože věříme, že každý by měl mít právo na férový přístup na finanční trhy bez ohledu na hloubku peněženky.Další kroky - vzdělávání, udržitelnost, crypto nebo NFTs?


Jak už si asi pochopil/a, v Tatrymě se soustředíme na přípravu prvků, které nám umožní "zinkluzivnit" investování. Veřejnou beta verzi přineseme brzy pro všechny na Slovensku a v Česku.


Následně se budeme soustředit na konstantní vylepšování celé appky a jejích prvků, v čemž nám nesmírně pomůže tvůj feedback. Nestyď se a klidně nám napiš, co bys v appce ocenil/a, nebo co tě nejvíc frustruje. Již nyní ti můžeme s jistotou říci, že budeme pracovat na kvalitních edukačních materiálech v Češtině a Slovenštině, boostování designu a jednoduchosti aplikace.

Téma udržitelnosti je v našich očích nesmírně důležité, proto ti poskytneme ESG (environmental, social, governance) skóre, aby si svůj cash mohl/mohla umístit zodpovědně.

Samozřejmě, je toho mnohem víc, vnímáme velký hype i ohledně crypto a NFTs, proto se určitě máš na co těšit!


Pokud chceš z bližší sledovat naše pokroky, přihlas se do waitlistu a my tě budeme updatovat přes newsletter. Neboj se, nebudeme tě bombardovat maily, i nám leze na mozek plná schránka a to i v případě, že jde o naše oblíbené firmy. Pozor, prvních 2000 uživatelů na waitlistu od Tatrymu dostane malý dárek – záhadnou akci zcela zdarma!
Napiš nám na hello@tatrym.com


Stále se nám hodí do týmu nové posily! Pokud pro tebe náš projekt zní zajímavě a lákalo by tě pracovat s mladým kolektivem s nasazením, napiš nám, nebo checkni naši careers page!


298 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page